Évközi 22. vasárnap

Augusztus 30-án, hétfőn 17:00-kor + Csonka Ilona (Giza) hamvasztás utáni búcsúztatása. Engesztelő szentmise nem lesz.

Augusztus 31-én, kedden 14:00-kor +Fazekas Ferenc hamvasztás utáni búcsúztatása. Engesztelő szentmise 13:15-kor a templomban.

Szeptember 1-től a szentmisék este 18:00 órakor kezdődnek.

Szeptember 1. szerdán Veni Sancte tanévnyitó a SZBI diákjai számára a templomban: 9:15-kor az alsós, 10:15-kor a felsős diákoknak és pedagógusoknak.

Szeptember 2. csütörtökön az esti szentségimádás után egy templomi sétára hívunk minden érdeklődőt, ahol megújult templomterünkben beszélgetünk teológiai, lelki és művészeti kérdésekről Ákos atyával és

Czigány Tamás építésszel. Templomunk ad helyet nemcsak istentiszteleteinknek, de családi ünnepeink: keresztelések, esküvők, gyászmisék helye is. Segítse ez az alkalom is, hogy mindenki otthonra találjon Isten házában.

Szeptember 3. elsőpéntek – Beteglátogatás kérésre.

Jövő vasárnap, szeptember 5.-én Veni Sancte tanévnyitó minden diák részére. Iskolatáska áldás is lesz, kérjük hozzák el a diákok a táskáikat a szentmisére!

Minden hétfőn délelőtt 10:00 órakor SZENT MÓNIKA IMAÓRA a templomban. Szeretettel várunk új tagokat is!

Szeptember 6-án, hétfőn az esti 18 órás szentmisét követően, kb.19 órától megemlékezés a focipályánál lévő pápai keresztnél25 éve(!), hogy Szent II. János Pál pápa meglátogatta Pannonhalmát.

Szeptember 7-én, kedden 20:00-kor a nyári szünet után ismét BIBLIAÓRA Ákos atyával. A hónap első és harmadik kedd estéjén 20:00 órától a Boldogasszony Házban!

Előre jelezzük, hogy a másik Bibliaórás csoport is indul szeptember 14-én, kedden 18.30-kor a szentmise után. Ezek a hónap 2. és 4. keddjein lesznek szintén a Boldogasszony Házban!

Általában a következő vasárnapi evangéliumot olvassuk, keressük, miként szólít meg minket mindennapi életünkre, majd imádsággal fejezzük be.  Az alkalmak nem egymásra épülnek, nyitottak, bárki becsatlakozhat akár egy alkalomra is!

A templomhoz a Főtér felöli feljáró útnál kihelyezett behajtani tilos tábla a sportpályára jövőknek szól, hogy ők ne hajtsanak fel ide autóval. Természetesen a misére jövő hívők továbbra is használhatják személygépjárművel a felvezető utat.