Évközi 19. vasárnap

Augusztus 12-én, csütörtökön 9:30 – 12:00-ig Karitász ruhaosztás (gyermek és felnőtt ruhák) a Családsegítő és Gyermekjóléti Központ udvarán (Bajcsy u. 25.)

Augusztus 15. jövő vasárnap Szűz Mária mennybevétele, Nagyboldogasszony főünnepe.

Augusztus 20. Államalapító Szent István király ünnepe 10:00-kor a Ligetben ünnepi szabadtéri szentmise és terményáldás, díszpolgári cím átadása

Az Apátság napközben számos programmal várja a látogatókat.

A konventmisét (10:00), napközi imaórát (13:00) és a vesperást (17:00) követően bemutatásra kerül Szent István csontereklyéje.

20:00 Intelmek (helyszín: Milleniumi emlékmű, esőhelyszín: Díszterem)

Előadja: Dunai Tamás Jászai Mari-díjas színművész

Zenei improvizáció: Jávori Ferenc “Fegya” Kossuth-díjas előadóművész.

Legyen öröm az iskolakezdés!

A Pannonhalmi Karitász iskolai tanszergyűjtést hirdet helyi rászoruló családok gyermekei részére. Az ötlet-listán szereplő tanszereket várunk a templomban hátul kihelyezett gyűjtődobozba, a sekrestyében vagy a plébánián leadva 08.31-ig. A Katolikus Karitász idén immár 11. alkalommal hirdeti meg a Legyen öröm az iskolakezdés! elnevezésű országos tanévkezdési segélyprogramját.

Az összefogáshoz a 1356 adományvonal hívásával, online adományozással (www.karitasz.hu) vagy központi bankszámlaszámra történő utalással („iskolakezdés” megnevezéssel) lehet csatlakozni. Részletek a faliújságnál kihelyezve!

Köszönetet mondunk a KALÁSZ tábor szervezőinek, áldozatos munkájukért a résztvevő gyermekek és családjaik nevében is!

Továbbá a múlt hét szombat esti rendezvény szervezőinek és a sikerért sokat dolgozó munkatársaknak!

Köszönet a Cantate Kamarakórusnak, a Gyertyaláng Kisegyüttesnek, az ajándékok készítőinek, az agapé finomságainak készítőinek és a termeket díszítő és rendberakó Karitász asszonyainak valamint a háttérben láthatatlanul dolgozó többi szorgoskodónak! Ennek a nagyszerű közösségnek köszönhetjük, hogy az este szépen és méltóságteljesen sikerült!

Pál atya búcsúztatásáról a képek itt.