Húsvét 3. vasárnapja

Fény útja – Öröm útja

Ahogy a korábbi években is,  - amint a 40 napos böjtben péntekenként keresztutat járunk,  - úgy az 50 napos húsvéti idő vasárnapjain az Öröm útját - Fény útját járjuk. Az esti szentmise után – Húsvét és Pünkösd közötti vasárnap esténként - az Öröm Útja stációit elmélkedjük, imádkozzuk közösen. Ákos atya egy kisfilmet készített, ahol ikonok segítségével elmélkedhetjük végig a Feltámadottal való találkozásokat. Itt elérhető.

Április 20-án, kedden 17:00 órakor +Tóth János hamvasztás utáni temetése a pannonhalmi temetőben. Előtte 16:15-kor engesztelő gyászmise a kistemplomban.

Kérjük adója 1%-nak felajánlásával támogassa a Katolikus Karitász rászorulókért végzett tevékenységét!

A Katolikus Karitász országos igazgatójának, Écsy Gábor atyának a Karitász támogatóknak és Karitász önkénteseknek írt levele.

Május elsejétől a nyári időszámításra állunk át. Este 18:00 óra helyett 19:00-tól lesznek a szentmisék.

Május a Szűzanya hónapja. Az elmúlt évek gyakorlatát követve a szombat esti szentmisék után ünnepélyes Mária litánia. Az idei első litánia 05.01. két hét múlva, szombaton.