Nagyböjt 4. vasárnapja

A hétköznapi szentmisék a szokott rendben, este 18:00-kor kezdődnek.

A Nagyböjti péntekeken a szentmisék végén Keresztutat járunk – jó idő estén a szabadban.

Március 20-án szombaton 15:00 órakor +Sári Lászlóné szül. Neuman Mária temetése a pannonhalmi temetőben. 14:15 órakor engesztelő szentmise a kistemplomban.

A héten, péntek-szombat-vasárnap (március 19-20-21.) az esti szentmise keretében (18:00 órától) lesz a nagyböjti lelkigyakorlat – dr. Bakos Gergely OSB atya fogja tartani.

Témája: Szent József és a család éve.

Vasárnap, március 21-én gyűjtés a Szentföld javára.

Nagyböjti bűnbánat / szentgyónás

A vasárnapi diákmisék előtt 9:00 órától a gyóntatószékben az az atya gyóntat, aki a misét mondja (a beosztás itt). A szentmisék előtt / után és más alkalommal is megszólíthatóak az atyák.

Vasárnaponként 9:15-től énekpróba, gitáros énekgyakorlás a szentmisék előtt. Aki tud, érkezzen előbb és kapcsolódjon be az énekekbe! 9 előtt rózsafűzér imádságot kezdünk, kb. 9:15-ig.

Online koncertajánló

A Pannonhalmi Főapátság 2021-ben az „Emlékezet” témája köré szervezi kulturális és spirituális rendezvényeit és tevékenységét. A Nagyböjti koncert a húsvétra való felkészülést segíti.

A járványhelyzetre tekintettel online közvetítve ingyenesen megtekinthető a Szent Márton-bazilikából.

Március 19-én, pénteken 19:00 órakor Varga Tamás csellókoncertje, Bach csellószvitek. Online a közvetítés a Főapátság YouTube-csatornáján keresztül. Részletek itt, itt, itt, itt, itt, itt és itt.