ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP

Augusztus 19. és 20-án, szerdán és csütörtökön Pálos buszrendtörténeti vándorkiállítás tekinthető meg a templombástya oldalánál. Interaktív tárlat, amely a magyar pálos történelem örökségeit mutatja be az evangéliumi nyolc boldogságmondásokra felfűzve. A busz felügyeletére várjuk az előzetesen jelentkezett önkénteseket!

Augusztus 20. Államalapító Szent István király napi ünnepi szentmise 11:00-kor, jó idő esetén a Szabadság téri Ligetben. Igét hirdet: Mátyás János Mihály pálos atya. (Este nem lesz szentmise.)

Az Apátság ünnepi programkínálata megtekinthető a pannonhalmifoapatsag.hu oldalon.

Augusztus 27-én csütörtökön 18:00-kor krizmaszentelési szentmise az Apátságban a Bazilika felszentelésének évfordulója ünnepnapján. Az idén a járványhelyzet miatt elmaradt krizmaszentelés lesz megtatva. Szeretettel várjuk a híveket a közös ünneplésre. A kistemplomban nem lesz aznap szentmise.

Miserend változás! Szeptember 1.-től átállunk az esti 18:00 órás szentmise kezdési időpontra.