Pünkösd, A Szentlélek kiáradásának ünnepe

A Főapátság Boldogasszony kápolnájában májusi litánia este 18:00-kor kezdődik. (Még két alkalommal lesz idén: május 30. szombat és 31. vasárnap.)

Pünkösdhétfőn az ünnepi szentmise 9:30-kor. Este nem lesz szentmise.

Csütörtökön a szentmise után Szentségimádás 20:00-ig. (online is közvetítve)

Jövő vasárnap, a Szentháromság vasárnapja, a szokott miserend: 08:00, 9:30 (online is közvetítve) és este 19:00.

Június 2-án, kedden 20:00-kor Bibliaóra Ákos atyával a Plébánián.

Június 4-én, csütörtökön 15:00-kor lesz +Steczina József temetése a pannonhalmi temetőben. Engesztelő szentmise nem lesz.

Június 4-én, csütörtökön a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége felhívására csatlakozunk a Trianon 100 megemlékezéshez oly módon, hogy 16:30-kor megszólaltatva a harangokat templomukban kérnénk a város lakosságát méltó, ám de csendes emlékezésre.

Két hét múlva, június 13-án, Úrnapja szombatján a NEK előkészület következő állomásaként bekapcsolódunk ismét egy közös, világméretű szentségimádásba. Az esti 19 órás szentmise után kb. egyórás ünnepélyes szentségimádásra hívunk mindenkit. A járványügyi helyzetre való tekintettel most otthonról is be lehet kapcsolódni az imádságba, és helyszínként lehet regisztrálni magánházakat (irányítószám és település megadásával). aki nem tud templomi szentségimádáshoz csatlakozni, regisztráljon az „Otthonról csatlakozom” gomb segítségével.

Két hét múlva, június 14-én, vasárnap Úrnapja. Az esti szentmise egy órával előbb, 18:00-kor kezdődik majd, utána körmenetet tartunk a szokott útvonalon.