Húsvét 5. vasárnapja

Az esti 19:00 órás szentmise után az Öröm útja stációit járjuk.

A járványügyi rendelkezések betartásával visszaálltunk a nyári időszámítás szerinti miserendre:

A szentmisék minden nap este 19:00-kor kezdődnek.

Hétfőn 19:00-tól Igeliturgia, utána imádság

Csütörtökön a szentmise után Szentségimádás 20:00-ig.

/Amíg járványügyi korlátozások érvényben vannak, ezeket online is közvetítjük a szombat esti és a vasárnapi diákmisék mellett./

Május a Szűzanya hónapja. Az elmúlt évek gyakorlatát követve a szombat esti szentmisék után ünnepélyes Lorettói litánia. (Online is közvetítve)

Vasárnap a szokott miserend: 08:00, 9:30 (online is közvetítve) és este 19:00, utána Öröm útja a Húsvéti időben.

Via LucisÖröm útja – Fény útja: Ákos atya kisfilmje, ahol ikonok segítségével elmélkedhetjük végig a Feltámadottal való találkozásokat.

Május 11-én, hétfőn 16 órakor lesz +Kincses József temetése a pannonhalmi temetőben. Engesztelő szentmise 15:15-kor a kistemplomban.

Vallásközi párbeszéd pápai tanácsa felhívása: Imanap az emberiségért

Május 14. csütörtökre imanapot hirdettek a koronavírus által okozott világjárvány megszűnéséért. Imádsággal, böjttel, jócselekedetekkel csatlakozzunk ehhez a világméretű kezdeményezéshez. Bővebb információ itt.

Május 15-én, pénteken 16 órakor lesz +Farkas László temetése a pannonhalmi temetőben. Engesztelő szentmise 15:15-kor a kistemplomban.

Jövő vasárnap, május 17-én, a 9:30-as szentmisén Szent II. János Pál pápa vérereklyéjének ünnepélyes elhelyezése templomunkban. Születésének 100. évfordulója alkalmából lett az időpont kiválasztva. Főcelebráns: Cirill főapát úr.