Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia
9090 Pannonhalma, Váralja 1.

Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébánia

Évközi 33. vasárnap

SZEGÉNYEK VILÁGNAPJA

 

November 19-én, kedden Árpádházi Szent Erzsébet napjaÜnnepi szentmise Bakonybélben 17:30-kor15:30-kor indul Pannonhalma Főtérről az ingyenes autóbuszjárat azoknak, akik igényelték. A Karitász tagjai 12:30-kor indulnak a Főtérről.

 

November 23. szombat, 15:00 órától KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban.

 

November 24. Krisztus Király vasárnapja – Szentségimádási nap.

 

A Nagycsaládosok Országos Egyesületének pannonhalmi tagszervezete ingyenes ruha- és játékbörzét rendez 2019. november 24-én vasárnap 15:00 óra és 18:00 óra között a Boldogasszony Házban. A szervezők szeretettel várnak mindenkit, és a börze kezdetekor örömmel fogadnak ruha- és játékfelajánlásokat. 

 

November 22-23-24-én a Pannonhalmi Karitász a győri TESCO hipermarket áruházban karácsonyi tartós élelmiszergyűjtést szervez.

A templom bejáratánál elhelyezett dobozba, papírra felírva várjuk azon rászoruló családok adatait (név, cím, háztartás létszáma – ebből gyerek, kisbaba) akik örömmel elfogadnának karácsony előtt a gyűjtött élelmiszerekből összeállított csomagot.

Segítségüket, ajánlásaikat köszönjük!

 

December 1-én, Advent első vasárnapján, az esti 18:00 órás szentmisén Cirill Főapát úr ünnepélyesen átadja a Szent II. János Pál pápa vérereklyétA szentmisén a Cantate kórus énekel. A Képviselőtestület ígéretet tesz további 5 évre a közösség javának szolgálatára.

 

Az adventi időszakban december 2-től minden reggel – vasárnap kivételével - 5:50-kor hajnali szentmise, „Rorate” lesz, az utolsó dec. 23-án.  

 

KARITÁSZ – ANGYALBATYU

7-14 éves korú magyar gyermekeknek, Ukrajnába gyűjtünk cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak – december 8-igJátékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsötGyűjtő pont – ahová az adományokat kérjük leadni: Főapátság Főkapu portaszolgálat – 0-24h-ig nyitva.

 

Köszönetet mondunk mindazoknak, akik adományaikkal, felajánlásaikkal vagy önkéntes munkájukkal hozzájárultak a templom környezetének fásításához!