KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJA

Szentségimádás 10.30-tól az esti szentmiséig; szentségkitételkor és betételkor Jézus Szíve litánia és felajánló ima.

Az egész napos Szentségimádással bekapcsolódunk az országos felhívású Szentségimádásba is, a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülvén.

Szentmisék a héten:

Hétfő - csütörtök: reggel 7 órakor

Péntek-szombat: este 18 órakor

Vasárnap: reggel 8, 9.30, és  este 18 órakor

November 26. hétfő  10.00 órakor Szent Mónika imaóra a templomban.

November 26. hétfő 17.30-kor játékos Néptánc foglalkozás a Boldogasszony Házban.

November 27. kedd 11.00 órakor Ringató foglalkozás kisgyermekeseknek a Boldogasszony Házban.

November 29. csütörtök 17.30-tól Gerinctorna Ráczné Ritával a Boldogasszony Házban.

December 1.  ADVENTI időszak kezdődik.

Az adventi időszakban december 3-tól minden reggel – vasárnap kivételével – 5.50-kor hajnali szentmise „Rorate” van, az utolsó dec. 22-én. Esti szentmisék nincsenek ebben az időszakban csak szombaton 18.00 órakor, ill. a vasárnapi miserend változatlan: 8.00; 9.30 és 18.00.

December 1. szombat

15.00 KALÁSZ kézműveskedés a Boldogasszony Házban. Adventi koszorú készítés lesz.

17.30 GYERTYAGYÚJTÁS a Pannonhalmi Főapátság előtti téren.

A Pannonhalmi Főapátság szeretettel várja az ünnepelni vágyókat, hogy meghitt és szeretetteljes hangulatban közösen gyújtsuk meg az idei Advent első gyertyáját. Az ünnepen a Szent Benedek Iskola Pannonhalmi Tagintézményének diákjai műsorral kedveskednek a vendégeknek. A programot követően forró pogácsával és teával, valamint a Pannonhalmi Szent Márton Borlovagrend felajánlásából forralt borral kínáljuk az ünneplőket. A részvétel ingyenes! Részletek itt.

18.15 Vesperás a Bazilikában 19.00 ADVENTI KONCERT

December 2. ADVENT 1. vasárnapja

15.00 Daloló Betlehem templombástyánál – PIPACS egyesület szervezésében. Közreműködik a SZBI kórusa és Székely Szilvia énekesnő. A szabadtéri Betlehem megáldása, majd egy kis szeretetvendégség (mézeskalács, tea, forralt bor).

A Katolikus Karitász ANGYALBATYU néven ajándékgyűjtő akciót hirdet nehéz sorsú gyermekeknek. Gyűjtőpont: Pannonhalmi Főapátság Porta – legkésőbb 12.19-ig, naponta 0-24h-ig. Részletes felhívás itt.

A tavalyi év adventjéhez hasonlóan idén is szállást keres a Szent Család!

December 9-én (vasárnap), és 10-én (hétfőn) a tavalyi hagyományt folytatva a KALÁSZ-os gyermekek ismét mennek Kántálni.  Aki tudja, fogadja szeretettel kis műsorukat! Feliratkozás mindkét programra a hirdetőtáblánál kihelyezett papírokon!

Köszönetnyilvánítás: A Szent Erzsébet napi gyűjtésünk eredményeként közel 180 kg adományt továbbítottunk Ravazdra. Köszönet minden adományozónak, és kiemelve Ombodi Judit óvónő munkáját, az ovihittanos gyermekek családjainak felajánlását!