Szentmisék a héten:

Hétfő - csütörtökig: reggel 7 órakor

Péntek-szombat: este 18 órakor

Vasárnap: reggel 8, 9.30, és  este 18 órakor

Szeptember 10-én, hétfőn 10.00 órakor Szent Mónika imaóra a templomban.

Szeptember 12-én, szerdán Szűz Mária szent neve (emléknap)

Szeptember 14-én, a Szent kereszt felmagasztalásának ünnepe

Szeptember 15-én, jövő szombaton, Budapesten a MOM Sport-ban FORRÁSPONT-ifjúsági eucharisztikus nap.

15-30 éves fiatalokat várnak a dicsőítést, tanúságtételt, szentségimádást és ünnepi, bíborosi szentmisét is magában foglaló rendezvényre.

A meghívott vendégek közt van Hodász András atya, Vecsei H. Miklós színész, és Gersei Csenge (Pure Fashion).

A rendezvényen való részvétel valamint az utazás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezés módja, további információ a hirdetőtáblánál kihelyezett plakáton.

Szeptember 15-én, jövő szombaton az Ars Sacra Fesztivál keretén belül Nyitott Templomok Napja a Pannonhalmi Főapátságban.  12.00 órakor a bazilika új térelrendezéséről beszél Dejcsics Konrád osb kulturális igazgató. Ezt követően a vendégek a szerzetesek napközi imaóráján vesznek részt.

Október 6-án Nagymarosi Ifjúsági Találkozó

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia rajzpályázatot (1-8. osztályos általános iskolai tanulóknak) és fotópályázatot (12-30 éves fiataloknak) hirdet „Az Eucharisztia az egyház életének forrása” címmel. A pályaművek beküldési határideje: 2018.09.28.