Pünkösd, a Szentlélek kiáradása

Cirill főapát úr a 11.30-kor kezdődő gitáros szentmise keretében bérmálja egyházközségünk fiataljait.

Szentmisék a héten:

Keddtől - csütörtökig: reggel 7 órakor

Péntek – szombat: este 19 órakor

Vasárnap: reggel 8, 9.30, 11 órakor Elsőáldozás este 19 órakor

Májusban minden szombaton az esti szentmise után, kb. 19.45-től ünnepélyes Mária litániát imádkozunk.

A Főapátság Boldogasszony kápolnájában, májusi litánia minden este 18 órakor kezdődik.

Május 21-én Pünkösdhétfőn az elmúlt évekhez hasonlóan egyházközségi családi napot tartunk.

A Boldogasszony Ház melletti kosárlabda pályán 9.30 órakor szabadtéri szentmise – rózsaáldással (aki tud hozzon magával!), lelki program, gyerekfoglalkozások, közös ebédkészítés (bogrács pörkölt) és más színes programmal várunk az egyházközségből minden kedves testvérünket.

Május 26-án szombaton az esti szentmise után, kb. 19.45-től ünnepélyes Mária litánia.

Május 26-án szombaton csatkai gyalogos zarándoklat. Bővebb információ, jelentkezés (május 20. Pünkösdvasárnap estig!) a hirdetőtáblánál.

Május 27-én vasárnap a Szentháromság vasárnapján 11.00 órakor Elsőáldozók szentmiséje.

2 hét múlva, június 3-án vasárnap Úrnapja. Az Úrnapi körmenet miatt az esti szentmise kivételesen egy órával előbb, 18 órakor kezdődik.

Előtte való héten, (május 28. hétfőtől) várjuk a virágszirmokat (rövid száron, színek szerint gyűjtve) illetve kávézaccot és szórófejes palackot – Natinak lehet jelezni, aki tud.

Az augusztus utolsó két hetének munkanapjain (8.00-16.00-ig) lévő, 4 -10 éves korú gyermekmegőrzésre a hirdetőtáblánál lehet feliratkozni az iskolai év végéig.

Lengyelországi zarándoklatról bővebb információ, jelentkezés (még a jövő héten lehetséges) a hirdetőtáblánál.