Urunk mennybemenetele főünnep

A vasárnap esti 19 órás szentmise után még idén utolsó alkalommal az Öröm Útja stációit járjuk.

Szentmisék a héten:

Hétfő - csütörtökig: reggel 7 órakor

Péntek – szombat: este 19 órakor

Vasárnap: reggel 8, 9.30, és este 19 órakor

Májusban minden szombaton az esti szentmise után, kb. 19.45-től ünnepélyes Mária litániát imádkozunk.

A Főapátság Boldogasszony kápolnájában, májusi litánia minden este 18 órakor kezdődik.

Május 14-én hétfőn 10.00 órakor Szent Mónika imaóra a templomban.

Május 15-én kedden este 20.30-kor Bibliaolvasás a Boldogasszony Házban.

Május 19-én szombaton 15.00 órakor KALÁSZ kézműveskedés a Boldogasszony Házban.

Május 19-én szombaton 16.00 órakor az INFO-kuckó számítógépes tanfolyam következő alkalma a Boldogasszony Házban.

Május 19-én szombaton az esti szentmise után, kb. 19.45-től ünnepélyes Mária litánia. Szentlélekváró imádság.

Jövő vasárnap, május 20-án Pünkösd, a Szentlélek kiáradása. Cirill főapát úr a 11.30-kor kezdődő gitáros szentmise keretében bérmálja egyházközségünk fiataljait.

2018. május 21-én Pünkösdhétfőn az elmúlt évekhez hasonlóan egyházközségi családi napot tartunk.

A Boldogasszony Ház melletti kosárlabda pályán 9.30 órakor szabadtéri szentmise – rózsaáldással (– aki tud hozzon magával), lelki program, gyerekfoglalkozások, közös ebédkészítés (bogrács pörkölt) és más színes programmal várunk az egyházközségből minden kedves testvérünket.

Hirdetési előzetesek:

2 hét múlva, május 26-án szombaton csatkai gyalogos zarándoklat. Bővebb információ, jelentkezés (május 20. Pünkösdvasárnap estig!) a hirdetőtáblánál.

Május 26-án vasárnap a Szentháromság vasárnapján 11.00 órakor Elsőáldozók szentmiséje.

A 4 -10 éves korú gyermekmegőrzés augusztus utolsó két hetének munkanapjain 8.00-16.00-ig. A térítési díj 1000 Ft/nap/gyermek (kedvezmény két testvérnél 25%, három testvérnél 50%). Védnökséget a hívek támogatásával a plébános, szakmai felelősséget Majerné Viki vállalja. Jelentkezési ív a hirdetőtáblánál. Határidő az iskolai év vége.