Virágvasárnap

25-én Virágvasárnap 9.30-as diákmisén barkaszentelés és Passió játék a KALÁSZos gyermekek előadásában, este 18 órás szentmisén a Triduum 3. prédikációja – Konrád atya jön vendégként.

Szentmisék a Nagyhéten:

Hétfő – kedd - szerda:  reggel 7.00 órakor.

Nagyszerda: este 18 órakor krizmaszentelés a Bazilikában

Nagycsütörtök: 18.00 órakor esti szertartás, majd virrasztás

Nagypénteken: 18.00 órakor esti szertartás. Cantate kórus szereplésével. Szigorú böjti nap.

Nagyszombat: 20.00 órakor ünnepélyes szentmise feltámadási körmenettel

Húsvétvasárnap: Reggel 7.00 órakor ételszenteléssel, kántorral, 8.00 órakor, 9.30-kor, és este 18.00 órakor

Húsvéthétfő: Szentmisék reggel 8.00 órakor és este 18.00 órakor

Húsvéthétfőn 15:30-kor orgonahangverseny a Bazilikában

Március 26-án hétfőn 10.00 órakor Szent Mónika imaóra lesz.

Húsvét utáni vasárnap, április 8-án az Irgalmasság vasárnapján – hagyományteremtő céllal -15 órától 16 óráig Irgalmasság imaórát tartunk gitáros énekekkel templomunkban, utána agapé a Boldogasszony Házban.

Jézus Fausztina nővéren keresztül hagyta ránk kérését az Isteni Irgalmasság külön ünnepére, amikor 1931-ben megjelent neki Lengyelországban.

Ezt a kérést 2000-ben Szent II. János Pál pápa teljesítette, elrendelve Húsvét második vasárnapján az Isteni Irgalmasság ünnepét, ami hatalmas kegyelmek forrása.

Köszönjük a kedves hívek Nagyböjti tartósélelmiszer adományait!

A Pannonhalmi Területi Apátság plébániáiról (Pannonhalma, Táp, Tápszentmiklós, Győrasszonyfa, Tarjánpuszta, Győrszentiván, Győr-Kismegyer és Győr-Ménfőcsanak)

összesen 710 kg gyűlt össze.

Ebből Pannonhalmára 26 rászoruló családnak juttattunk el tartós élelmiszercsomagot.