Nagycsütörtökön este 7 órakor tartunk szentmisét az utolsó vacsora emlékére. Ez a nap az Oltáriszentség alapításának ünnepe. A "Dicsőség" után "a harangok Rómába mennek", vagyis Húsvét vigiliájáig elhallgatnak. A szentmise végén oltárfosztás, majd virrasztás a templomban.

Nagypénteken este 7 órakor a hagyományoknak megfelelően nincs szentmise, ehelyett Krisztus szenvedésére emlékezünk. Az olvasmány és a szentlecke után a Cantate Kórus adja elő a passiót, majd egy vetített képes verses áhítat következik. A szertartást a szent kereszt előtti hódolat és szentáldozás zárja.

Nagyszombaton este 8 órakor már a Feltámadást ünnepeljük (Húsvét vigiliája). A szentmise fényünnepséggel (tűzszenteléssel és a húsvéti gyertya meggyújtásával) kezdődik, majd az Igeliturgia után vízszenteléssel és a a keresztségi fogadalom megújításával folytatódik. Az Eucharisztia ünneplése után feltámadási körmenetre indulunk (eső esetén a körmenet elmarad).

Húsvétvasárnap az ünnepi szentmisék reggel 7, 8, fél 10 és este 7 órakor kezdődnek. A reggel 7 órás mise végén hagyományos ételszentelés lesz.

Húsvéthétfőn csak este 7 órakor lesz szentmise.