Október a rózsafüzér hónapja, ezért minden vasárnap a fél 10-es diákmise előtt 9 órától, és az esti misék előtt elimádkozzuk a dicsőséges rózsafüzért.

2016. október 22. Szent II. János Pál pápa emlék napja.

Ma délután, 15:30-kor a svájci einsiedelni apátság bencés orgonistája, Pater Theo ad imporvizációs orgonakoncertet a bazilikában.

2016. október 23-án missziós vasárnap van. Az összegyűlt adományt az Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának küldjük. Adományaikat köszönjük!

2016. október 26.-án  szerdán 18.00-kor a kistemplomban Asztrik Főapát úr vezeti a liturgiát, a  Főapátságból nyugdíjba ment egykori munkatársainknak is.

2016. október 27-én és 28-án 14-17 óráig a Magyar Katolikus Kultúra Hetei keretében Sokszínű Márton- római játszóházat szervez a pannonhalmi Főapátság. Helyszín: Pannonhalmi Apátsági Múzeum (Major). A program ingyenes de regisztrációhoz kötött! Regisztrálni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. lehet. Bővebb információ a hirdető táblánál.

2016. október 28- án pénteken 18 órakor, Válaszúton címmel, a Medve színpad színházi rítusjátéka lesz a pannonhalmi művelődési házban. A belépés, díjtalan!

2016. október 29-én szombaton, KALÁSZ foglalkozás lesz a Boldogasszony-házban.

"Cipősdoboz ajándékgyűjtést" hirdetünk! Az erdélyi Árvácska együttes tagjait- akik már többször szerepeltek nálunk - szeretnénk meglepni. Aki teheti jövő vasárnapig állítson össze egy cipős doboznyi apró játékokból, iskolaszerből, nem romlandó édességből álló csomagot. A csomagra kérjük, írja rá hány éves kisfiúnak vagy kislánynak szánja. Adományaikat Köszönjük!