Advent második vasárnapja

A szentmisék rendje: Vasárnap 8.00, 9.30 és 18.00 órakor, advent hétköznapjain 05.50 órakor, szombaton 5.50 és 18.00 órakor van  szentmise.

Szállást keres a Szentcsalád régi népszokást kezdeményezték a helyi családok. Akik még részt szeretnének venni, a hirdető asztalon találják a beosztási  űrlapot.

December 7-én, hétfőn a hajnali mise után van a Szent Mónika Imaközösség közös imája.

December  8-án, kedden Ferenc pápa megnyitja Rómában az Irgalmasság Évét, amely a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén veszi kezdetét a Szent Péter-bazilika szent kapujának megnyitásával, és 2016. november 20-án, Krisztus Király ünnepén zárul. Asztrik Főapát úr 18.00 órakor kezdődő szentmisében a Győr-Kismegyer  Isteni Irgalmasság templomban nyitja meg az Irgalmasság Évét. Erre szeretettel hív és vár Mindenkit.

December 12-én, szombaton 15.00 órakor Kalász foglalkozás lesz a Boldogasszony Házban.

December 13-án, Advent harmadik vasárnapja.

Előre hirdetjük, hogy a megszokott módon advent 3. vasárnapján délelőtt KALÁSZos karácsonyi vásár lesz a Boldogasszony Házban.

December 13-án, advent 3. vasárnapján 10.30 órától 12.30 óráig a Főtéren a faházakban "Adventi melegedőt" nyitunk. Vadpörköltet, forralt bort, rumos teát, valamint süteményt kínálunk. A kapott adományokat a templomfűtésre fordítjuk.

Ugyancsak advent 3. vasárnapján délután 17.00 órakor a Csíkszereda-i Árvácska együttesMezőörsi templomban Pásztorjátékot ad elő, amelyre a pannonhalmi híveket is szeretettel várják.

December 13-án, advent 3. vasárnapján  a Cantate kórus teszi szebbé az este 6 órás szentmisét.

December 20-án, advent 4. vasárnapján 16.30 órakor Karácsonyváró Jótékonysági Koncert lesz a templomban  a Gyertyaláng Kisegyüttes szervezésében.

Gyóntatás:

A szentmisék után is felkínáljuk a gyónás lehetőségét, kérjük éljenek a jézusi megbocsátás örömével.

A mai evangéliumban arra kaptunk felhívást, hogy „vigyázzatok, nehogy elnehezedjék szívetek” (Lk 21.34). Éberen és készen álljunk Isten előtt, legyen karbantartott a lelkünk. Ebben a készületben segíthet a gyónás. A Gyónás Isten ajándéka – Nála már kész a bocsánatunk!

A Tékozló fiú történetében látjuk, hogy mielőtt a bűnös megszólal, már előre 5 lépést tesz az Atya: „Apja már messziről meglátta és megesett rajta a szíve. Eléje sietett, a nyakába borult és megcsókolta. Erre megszólalt a fiú” (Lk 15,20-21)

Felszabadító érzés a terhek lerakása és az újrakezdés öröme!

A szentmisék előtt az utolsó percekben, az a tapasztalatunk, hogy nincs erre nyugodt alkalom, ezért a szentmisék után itt maradunk és ekkor lehet gyónni, nyugodtan szólítsanak meg bennünket. Ekkor nyugodt idő van, akár a gyóntatószékben, akár a Boldogasszony házban leülni és gyónni.

Kedves Hívek!

A múlt héten tartott esperesi koronán Ferenc atya számadásából tudtuk meg, hogy a Szent Erzsébet napi gyűjtés összege: 451 eFt. volt, a Sapientia Szerzetesi Főiskola Fenntartói Konferenciáján pedig most kedden megtudtam, hogy a Sapientia Szerzetesi Főiskolánk támogatására pedig híveink 300 eFT-ot adakoztak.

Hálásan köszönöm a kedves Hívek áldozatát, támogatását. A mi kisebb, maroknyi egyházközségeink ellenére mindkét adomány összege nagylelkűségről tesz tanúságot.

Szeretettel köszöntelek Benneteket.

Asztrik főapát