Mindenszentek ünnepe

A szentmisék rendje: Vasárnap 8:00, 9:30 és 18:00 órakor, hétköznap 18:00 órakor

A mai vasárnap Mindenszentek ünnepe. Az esti mise után a halottakról is megemlékezünk.

November 2-án, Halottak napján 9:00 órakor pannonhalmi szokás szerint gyászmise a temető ravatalozójánál. Este szentmise a szokott rend szerint.

November 3-án, kedden 20:30 órakor Biblia olvasás Ákos atyával.

November 4-én, szerdán Asztrik főapát úr, a Főapátságnál dolgozó nyugdíjasokkal együtt, velünk ünnepli az esti szentmisét itt a kistemplomban.

November 5-én, csütörtökön a szentmise előtt szentségimádás lesz.

November 6-án, pénteken az esti szentmise után Antal atya tart  liturgia katekézist "A szentmise áldozat" címmel a Boldogasszony Házban.

November 7-én szombaton 15:00 órakor KALÁSZ foglalkozás lesz.

November 7-én szombaton 15:30 órakor ovis foglakozás Gergő atyával a Boldogasszony Házban.

A jövő hét szent Márton ünnepének előkészítésében zajlik.

Főapát úr hív mindannyiunkat November 10-én 17:30 órakor a kosaras-dombi turista fogadónál „Szent Márton lábnyomának” elhelyezésére és az esti 18:30-kor kezdődő vesperásra. Ezzel veszi kezdetét a Szent Márton év.

Örömmel jelzem, hogy az Emberi Erőforrás Minisztériumának pályázatára Főapátsági támogatással a plébániánk részéről támogatási kérelmet nyújtott be Horváthné Kéri Márta a kistemplom külső felújításának céljából.

MÉCS napokra lehet jelentkezni Simon Gábornál:

3 évnél idősebb házasoknak Budapesten novemberben 3. hétvégéjén

3 évnél fiatalabb házasoknak és együtt járóknak (jegyeseknek) Budapesten november 5. hétvégéjén.

Ezek az alkalmak, nem elméleti előadásokból állnak, hanem valóban lelkigyakorlatok, ahol a párok közösen dolgozzák fel a kapott impulzusokat, amit a vezető házaspárok saját életük megosztásával is felvezetnek.