14. évközi vasárnap

A szentmisék, liturgiák rendje:

vasárnapokon 8.00 9.30 és 19.00 órakor,

hétköznapokon 19.00 van a szentmise, kivéve ezen a héten szerdát.

A mai vasárnapon a diákmise után megkereszteljük  Répás Attila és Kálmán Regina,  Dominik kisfiát.

Július 06-án hétfőn 10.00-kor Szent Mónika imaközösség közös imádsága.

Július 08-án szerdán délután, 16.00-kor gyászmisét tartunk Dr. Földvári Rudolfért, ezért az esti szentmise elmarad.

Július 09-én csütörtökön szentmise előtt félórával szentségimádást tartunk.

Július 11-én Szent Benedek,Európa fővédőszentjének ünnepe lesz. Szent Benedek Rendjének tagjaiként a Bazilikában 10.00-kor ünnepélyesen, itt 19.00-kor szerényebben ünneplünk.

Egyéb:

Péter és Pál apostol ünnepét követően ezen a vasárnapon van az un. Péter fillér gyűjtés. A Pannonhalmi Főapátság Plébániáinak összeadott perselygyűjtését a Magyar Katolikus Püspöki Konferencián keresztül Ferenc pápának küldjük. A Pápa a világ  Egyetemes Egyházában szükséget szenvedőknek osztatja szét, ami egységünket és szolidaritásunkat ezen a módon is kifejezi. Mellékelem a tavalyi évben elküldött Péter fillér ezévi köszönő levelét.