Évközi 27. vasárnap

Október elsejétől hétköznap 18.00-kor van a szentmise. Vasárnap 8.00-kor, 9.30-kor és 18.00-kor van szentmise.

Ebben hónapban az esti szentmise előtt Rózsafüzért mondunk.

Október 6-án hétfőn 10.00-kor Szent Mónika imaközösség közös imádsága lesz.

Gyászmise és temetés:

Október 6-án 12.15-kor engesztelő szentmisét mondunk elhunyt Virág Jánosért, aki Pannonhalmán született, külföldön, majd nyugdíjasként Budapesten élt. Temetése 13.00-kor lesz.

Október 7-én, kedden 15.15-kor gyászmisét mondunk elhunyt id. Bakk Mihályért, majd 16.00-kor az Ő temetése lesz.

Október 7. kedd Rózsafüzér királynője ünnepe. Ezért is imádkozzuk a szentmise előtt a Rózsafüzért.

Október 7-én kedden 20.30-as kezdettel felnőtt Bibliaolvasást szervezünk Ákos atya vezetésével, úton levőknek, nyitott szívűeknek. Ezek az alkalmak egy-egy evangéliumi szakasz megbeszéléséből és átimádkozásából állnak. Minden hónap első keddjén a Boldogasszony Házban folytatódnak az egyórás együttlétek.

Október 8-án szerdán Szűz Mária Magyarok Nagyasszonya főünnep.

Csütörtökön is rózsafüzért mondunk a szentmise előtt fél órával, így szentségimádás csak a jövő hónap csütörtökjein lesz.

Október 11-én szombaton hozzánk érkezik egy hétre a częstochowai Fekete Madonna kegykép másolata a tiszaújfalusi bencés nővérektől.

Karitativ program:

A Pannonhalmi Egyházmegyei Karitasz Szervezet Alapítványa szervezésében, az almát termelő és fogyasztó családokért program keretében alma vásárt hirdetek. Helyszín: a Pannonhalmi Apátság gazdasági udvara, Időszak: 2014. 10.05.-től 15.00-17.00-ig a hét minden napján, a 3000 kg jonatán és starking alma készlet végéig. A helyszínen átválogatott alma továbbadási ára: 80 Ft/kg. Szállító kosarat hozni kell.