Évközi 5. vasárnap

Szombaton (február 3.) Szent Balázs püspök emléknapja, így szombat és vasárnap a szentmisék végén Balázsáldás lesz.

A diákmisén gyertyaszentelés is lesz. (Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe) Gyertyát lehet hozni szentelésre.

Elsőáldozóinkat is bemutatjuk a diákmisén.

Február 11. vasárnap lesz a Betegek Világnapja a lourdes-i jelenések emlékére.

A 8:00 órás és az este 18:00 órás szentmiséken a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása lesz.

Temetések:

Február 8-án, csütörtökön 16 órakor +Lendvai István temetése. Engesztelő szentmise 15.15 órakor a templomban.

Február 9-én, pénteken 15 órakor +Pusztai Antal temetése. Engesztelő szentmise 14.15 órakor a templomban.

Február 10. jövő héten, szombaton, 14 órakor KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban! Jelmezben jöjjenek a gyerekek!

Február 10-én, 19 órakor SZM-Bál a pannonhalmi Izsóp Étterem és Bisztróban a Szent Benedek Iskola Szülői Munkaközössége szervezésében. A jótékonysági bál részvételi vagy támogatói jegyeinek vásárlásával a diákok éves programjaihoz illetve a tanuláshoz, szórakozáshoz szükséges eszközbeszerzésekhez járulnak hozzá. Részletek, meghívó a csatolmányban!

Filmklub

A farsangi időszak lezárásaként 2024. február 9-én, pénteken délután 4 órakor a Boldogasszony Házban

Michael Ende híres meseregényének, a Végtelen Történet-nek színes német-amerikai filmváltozatát vetítjük.

Szeretettel várunk mindenkit (gyerekeket és felnőtteket is) a filmre és az azt követő beszélgetésre!

Házasság hete Pannonhalma, Ménfőcsanak 2024. február 11-18.

Jelentkezés a programra.

További információ, segítség kérhető e-mailcímen.

A ménfőcsanaki programsorozatról bővebb információ a Házasság hete - Ménfőcsanak Facebook oldalon.

Házas Hétvége Pannonhalmán

Lelkigyakorlat házaspároknak és atyáknak

2024. március 1 – 3; (péntek délutántól vasárnap délutánig) Pannonhalmán, a Bencés Gimnázium Kollégiumában.

A hétvége célja, hogy a házaspárok közelebb kerüljenek egymáshoz és a jó Istenhez. Megerősödjön az elköteleződésük egymás felé, és egyre mélyebben átéljék a házasságukban rejlő sok-sok örömet és lehetőséget.

A lelkigyakorlatot egy atya és három házaspár vezeti. Sok-sok szeretettel vár a Házas Hétvége győri közössége!

Kapcsolat: Tamás Balázs és Magdi

tel.: 06 20/ 775-2842