Advent 4. vasárnapja, Szenteste

Az utolsó Roráte szentmise dec. 23. szombat 5.50-kor.

Advent 4. vasárnapja megünneplése idén nagyon rövid:

• Dec. 23. szombaton 18 órakor szentmise,
  • Dec. 24. vasárnap reggel 8 órakor szentmise

(fél 10-es diákmise ezen a napon NINCS.)

Matiné műsor gyerekeknek

9-12 óráig Hunyady István várja a gyerekeket filmvetítésre a Boldogasszony Házban!

Plébániánk idén is felajánlja Szenteste délelőttjén a gyermekek alkalomhoz illő szórakoztatását, hogy a szülők könnyebben tudjanak készülődni.

KARÁCSONY

dec. 24. vasárnap:        15:30: Pásztorjáték (KALÁSZ)

16:00: Jézuskaváró szentmise gyerekeknek/családoknak
                                    24:00: Éjféli szentmise

dec. 25. Karácsony:   vasárnapi miserend: 8:00; 9:30 diákmise: ekkor együtt ünneplik velünk a karácsonyt ukrán ortodox testvéreink családjai is, így néhány imádság ukránul is elhangzik majd; 18:00 órakor

dec. 26. Karácsony másnapja: 8:00; 18:00 órakor

dec. 31. vasárnap: vasárnapi miserend: 8:00 9:30 Családok megáldása 18:00 Hálaadás

Szilveszterkor templomunk nyitva lesz este 10 órától éjfélig. Aki szeretne, betérhet év végi hálaadásra, rövid imádságra.

jan. 1. hétfő: Újév, Szűz Mária, Istenanyja ünnepe miserend: 8:00; 18:00 órakor

Szilveszteri Taizéi találkozóról az infók ITT olvashatóak.

Exodus90 Férfiaknak lelkigyakorlat

Olasz zarándoklatok 2024-ben:

1./ Egyházközségi zarándoklatot szervezünk Rómába, 2024. szeptemberében. Részletek és jelentkezés, jövő év elején lesz meghirdetve.

2./ Arnold atya olaszországi zarándoklatot hirdet, 2024. április 13-16 között. Szent Rita és Szent Benedek nyomdokain, a festői szépségű Cascia-ba (Kása) és Norcia-ba (Norcsa).

A zarándokút a Pannon Pilgrim utazásszervező iroda segítségével és Arnold atya lelkivezetésével valósul meg. Jelentkezés módja és bővebb információ olvasható ITT, a 4plebania oldalán.