Advent 2. vasárnapja

Kedves Szülők és Gyermekek!

Idén is kérjük és várjuk az oltár elé, hogy hozzatok a diákmisére most vasárnap 1-1 csokit, vagy édesség felajánlást  a csomagokból, amit a Mikulástól kaptatok!

Karácsony előtt eljuttatjuk helyi rászoruló családok gyermekeihez – így Ti okoztok nekik örömet!

KARITÁSZ ANGYALBATYU csomagokat még most, a hétvégén várjuk a sekrestyébe (misék előtt/után) vagy Apátság Főportáján (0-24 leadható!).

Hétfőn kerül elszállításra Budapestre, s onnét jut el Kárpátaljára, rászoruló családok gyermekeihez karácsonyra.

Az adventi időszakban vasárnapok kivételével minden reggel 5.50-kor hajnali szentmise, Rorate lesz, az utolsó dec. 23-án, szombaton.

Esti szentmisék és igeliturgiák nincsenek ebben az időszakban, csak szombaton, 18 órakor.

A vasárnapi miserend változatlan: 8, 9.30 és 18 órakor vannak szentmisék.

Ebben az időszakban a Szent Mónika imaórák alkalmai is hétfőnként a Rorátét követően, 6.30-kor kezdődnek.

Most vasárnap, december 10-én, 16.00-kor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje, a templomban.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

December 16-án, jövő szombaton délelőtt és 17-én, vasárnap délután folytatódik Pannonhalmán - a 2017-ben újraélesztett hagyomány - a gyermekek Betlehemezése, a KÁNTÁLÁS. Jelentkezni a faliújságnál kihelyezett jelentkezési lapon lehet, vagy Szücs Marikánál a facebookon, illetve telefonon. Köszönjük!

December 16-án, szombaton, 15 órakor KALÁSZ foglalkozás is lesz a Boldogasszony Házban! Vásárra készülés és próba lesz.

Főtéri Városi Karácsonyon, jövő szombat délután, 14-20 óráig, a KARITÁSZ is jelen lesz az „1 millió csillag a szegényekért” figyelemfelhívó jótékonysági segélyakciójával. 16 órától a Cantate kórus műsora lesz.

December 17-én, Advent 3. vasárnapján,

8.00 - 12.00-ig KALÁSZ kézműves - vásár a Boldogasszony Házban!

9.30  diákmise a templomban, után mindenkit szeretettel hívunk az immár hagyományos Adventi Melegedőbe a templomkertbe! Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és házi süteményekkel; melynek bevételét közösségi programok eszközigény beszerzésére fordítjuk.

18 órakor az esti szentmisén a Cantate kórus énekel.

MATINÉ

December 24-én 9-12 óráig karácsonyi Matiné a Boldogasszony Házban! Plébániánk idén is felajánlja Szenteste délelőttjén a gyermekek alkalomhoz illő szórakoztatását, hogy a szülők könnyebben tudjanak készülődni. Filmvetítésre várjuk majd a gyerekeket a Boldogasszony Házba! Érdeklődni lehet Hunyady Istvánnál!

Új Ember falinaptár a templomi hirdetőtáblánál még elérhető.