December 2-án, 17.30-kor a Főapátság főkapuja előtti téren, első Adventi gyertyagyújtás.

A hagyományokhoz hűen, a monostor kapuja előtt, közös énekléssel, meleg teával, forralt borral és pogácsával várunk mindenkit, akik szeretnék meghitt hangulatban, a bencés szerzetesközösséggel  együtt ünnepelni az adventi időszak kezdetét.

A gyertyagyújtáson Matusz Hugó perjel atya gondolatai után bekapcsolódhatunk a bencés testvérek esti imájába, a vesperásba.

Advent 1. vasárnapja

Megkezdődik az Advent!

Cirill főapát, Advent I. vasárnapjára írt körlevele ITT olvasható.

A diákmisén az adventi koszorúk megáldása lesz.

A diákmise keretében lesz ministránsaink avatása, előléptetése is.

15.30 - kor a bástyafalnál felállított városi Betlehem megáldása lesz, kis műsor, majd agapé – teázás, mézeskalács - keretében.

Az adventi időszakban (dec. 4. hétfőtől kezdve) vasárnapok kivételével minden reggel 5.50-kor hajnali szentmise, Rorate lesz, az utolsó dec. 23-án, szombaton.

Esti szentmisék és igeliturgiák nincsenek ebben az időszakban, csak szombaton, 18 órakor.

A vasárnapi miserend változatlan marad: 8, 9.30 és 18 órakor lesz szentmise.

Ebben az időszakban a Szent Mónika imaórák alkalmai is hétfőnként a Rorátét követően, 6.30-kor kezdődnek.

December 4-én, hétfőn 15-19 óráig véradás lesz Pannonhalmán, a Csapda Házban!

December 9-én, szombaton, 15 órakor KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban! Vásárra készülés és próba lesz.

December 10. Advent 2. vasárnapján 16.00-kor a Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyváró jótékonysági dicsőítő koncertje, a templomban.

A koncert után sok szeretettel várunk mindenkit sütizésre, meleg teára és kötetlen beszélgetésre a Boldogasszony Házba!

2023. december 16-án (szombaton) délelőtt és 17-én (vasárnap) délután folytatódik Pannonhalmán - a 2017-ben újraélesztett hagyomány - a gyermekek Betlehemezése, a KÁNTÁLÁS. Jelentkezni a faliújságnál kihelyezett jelentkezési lapon lehet, vagy Szücs Marikánál a facebookon, illetve telefonon. Köszönjük!

December 17-én, Advent 3. vasárnapján

8.00 - 12.00-ig KALÁSZ kézműves - vásár a Boldogasszony Házban!

9.30  diákmise a templomban, után mindenkit szeretettel hívunk az immár hagyományos Adventi Melegedőbe a templomkertbe! Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és házi süteményekkel; melynek bevételét közösségi programok eszközigény beszerzésére fordítjuk.

KARITÁSZ HÍREK

ANGYALBATYU

7-14 éves korú, rászoruló családok gyermekeinek, Kárpátaljára gyűjtünk, cipősdobozokba karácsonyi ajándéknak: játékot, iskolai szereket, édességet, esetleg szárított gyümölcsöt. Gyűjtőpontok – ahová az adományokat lehet leadni:

sekrestyébe (misék előtt/után), Plébánián (délelőttönként, munkaidőben), a helyi Kreatív Boltban (nyitvatartási időben). December 8. (péntekig) lehet leadni, utána a Karitász Központba kerül Budapestre, onnét szállítják majd Kárpátaljára.

Az idei évi Caritas Hungarica díjjal kitüntetett Honner Lászlóné Erzsikével készült cikk ITT olvasható.

Új Ember falinaptár a templomi hirdetőtáblánál elérhető.

„Merjünk beszélni róla!”

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat győri csoportja szenvedélybetegséggel érintetteknek, családtagjaiknak, ismerőseiknek, egyéni segítő beszélgetéseket és önsegítő csoportfoglalkozásokat kínál. Szolgáltatásaik kortól függetlenül, anonim módon, térítésmentesen vehetők igénybe. Információ és elérhetőség a mellékelt prospektuson olvasható. A leporelló a templomi faliújságtól szabadon vihető.