Húsvét 3. vasárnapja

Május 1. hétfő estétől 19 órakor kezdődik a szentmise (augusztus végéig).

Vasárnap esti szentmisék után az Öröm Útja stációit elmélkedjük, imádkozzuk közösen. Megnézhető, meghallgatható itt.

Családi FOCI program - MOST vasárnap a diákmise után

Apák, fiúk! Ennek megfelelő felszerelést hozzatok magatokkal! Lányok, Édesanyák pedig jöjjetek szurkolni!

2023. április 30. vasárnap 9:30 Ferenc pápa Budapest Kossuth Lajos tér Szentmise, a Szentatya homíliája. Az eseményre külön regisztráció nélkül a biztonsági ellenőrzést követően lehet részt venni. A kapuk a hajnali óráktól nyitva lesznek, a térre legkésőbb 8.15-ig lehet belépni, a helyeket érkezési sorrendben töltik fel. Azok számára, akiknek a téren nem jutott hely, a környező utcákban biztosítunk kivetítőket, amelyeken követhetik a liturgiát.

Május 21-én (vasárnap) az esti 19:00 órás szentmisén a Jubiláns házaspárok megáldása lesz.

Azok a házaspárok, akik idén jubilálnak (azaz 3-ra vagy 8-ra végződik házasságkötésük évszáma), kérjük, iratkozzanak fel a faliújságnál kitett lapra vagy írjanak email-t a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Kérjük, hogy jelezzék, ha a családban, ismerősök között van ilyen pár, akik 5, 10, 15 stb. éve házasodtak. Köszönjük!

Május 27. szombati Egyházmegyei Családnapunkra ezen a linken lehet JELENTKEZNI, illetve a templomban kitett lapon.

Neves előadók és családos programok segítségével mélyülhetünk el hivatásunkban.

A találkozó jelmondata: Növekedjünk együtt!

Május 29-én, Pünkösdhétfőn hagyományainkhoz híven újra Egyházközségi Családnapot tartunk.

9:30-kor szentmise.

Meghívott vendégünk Csiszér László, a magyar dicsőítő zene ikonikus alakja, aki 10:30:-tól koncertet ad. A koncerten szeretne minden korosztályt, így a gyerekeket is megszólítani.

12:00-kor ebéd a Boldogasszony Ház udvarán.

13:00-tól gyerek és kézműves foglalkozások.

Gyertek el! Jó lesz!

Ugyancsak megjött a nyári ZARÁNDOKTÁBORRA való jelentkezési lap

Néptánc-tanár levele, üzenete:

Kedves Szülők!

Április 24-én, hétfőn lesz a Népviselet Napja. Ebből az alkalomból egy programra hívom a gyerekeket.

16:15-től várom a pannonhalmi Fő téren  a bennfenteseket, avagy mindenkit, aki tud ekkorra érkezni.

Viseletben vagy egy viseletdarabot hétköznapi öltözettel kombinálva jöjjenek a gyerekek lehetőség szerint (aki kért, annak osztottam a múltkori próbán 1-1 viseletdarabot).

Célunk ezzel, hogy felhívjuk a figyelmet a népviselet szépségére, változatosságára, értékére és hogy ez a mai korban is megállja a helyét. Vagy akár üzen, hogy a fenntarthatóság egyik kulcsa az időtállóság, a tárgyak és az elkészítésükkel töltött munka megbecsülése.

A program 17 óráig tart, én is eddig tudok maradni a csemetékkel. Tánc is lesz, de ez nem fellépés :)

Kérlek, vigyétek hírét ennek s a jövő hét pénteki táncháznak is.

Köszönöm együttműködéseteket,

Fonay Emese

Május 19-21 Badacsonytördemicen, Szentlélek Szeminárium lesz, 18-30 éveseknek. Bővebb infó a shalombudapest fb oldalon. Plakát a faliújságnál!