Évközi 28. vasárnap, Avilai Szent Teréz

A szentmisék minden nap este 18.00 órakor kezdődnek.

Vasárnap délelőtt 8.00-kor, 9.30 diákmise és este 18.00 órakor.

Október a Szűzanya hónapja, a szentmisék előtt 17.30-tól rózsafüzért imádkozunk.

Október 16-án hétfőn 10 órakor Szent Mónika imaóra lesz.

Minden alkalommal Rózsafüzért és Szentlélek litániát mondunk és imádkozunk családjainkért, gyermekeinkért.

Október 17-e kedd Antiochiai Szent Ignác vértanúpüspök emléknapja. A szegénység elleni küzdelem világnapja.

Október 17-én kedden VÉRADÁS lesz Pannonhalmán a Művelődési Házban, 15.00 órától 19.00 óráig. Bővebb információ hátul a plakáton! Aki teheti, menjen el, segítsük így is beteg embertársaink gyógyulását!

Október 17-én kedden este 8 órakor Bibliaóra Ákos atyával a Boldogasszony házban.

Általában a következő vasárnapi evangéliumot olvassuk, keressük, miként szólít meg mindennapi életünkre, majd imádsággal fejezzük be.

Az alkalmak nem egymásra épülnek, tehát bármikor be lehet csatlakozni.

Október 18-án, szerdán Szent Lukács evangélista ünnepe.

Október 19-én csütörtökön 17.30-tól, a szentmise előtt Szentségimádást tartunk.

Október 20-án pénteken 9.30 kezdéssel a Pannonhalmi Karitász szervezésében Várandós Kismama és Baba-mama torna a Boldogasszony házban.

Jövő vasárnap, október 22-én Missziós vasárnap, a perselyadományok gyűjtése a missziók javára lesz.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Pannonhalmi Karitásznak az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program „A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és a civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével” című felhívásra benyújtott pályázatát 32.882.860 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte. Az elnyert projekt 3 éves időtartama alatt különféle szociális programok valósulhatnak meg.

Plébániánk MÉCS családközössége néhány szép napot töltött együtt a Bakonyban. Képek itt: MÉCS nyaralás Bakonyszentlászló 2016

Plébániánkról Horváth Józsefné Marika Caritas Hungarica díjban részesült. Hálásan köszönjük a munkáját és gratulálunk!

Az Amerikai Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciájának támogatásáról az értesítés megtekinthető itt. A levél magyar fordítása itt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásáról értesítés itt. A támogatás felhasználásáról (homlokzatfelújítás) tájékoztató itt.

Évközi 25. vasárnap, Szentírás vasárnapja

A szentmisék minden nap este 18.00 órakor kezdődnek.

Szeptember 25-én hétfőn 10 órakor Szent Mónika imaóra lesz.

Szeptember 25-én engesztelő imadélután templomunkban 16 órától: Rózsafüzért imádkozunk, Szentségimádást tartunk, 18.00 órától szentmise.

Szeptember 26-án kedden 10.00 órától Ringató foglalkozás a Boldogasszony házban! Szeretettel várják a kisgyermekes családokat.

Szeptember 28-án csütörtökön 17.30-tól, a szentmise előtt Szentségimádást tartunk.

Szeptember 29-én pénteken Szent Mihály, Szent Gábor, Szent Rafael főangyalok és az összes Szent Angyal ünnepe.

Október a Szűzanya hónapja, október 2-ától a szentmisék előtt 17.30-tól rózsafüzért imádkozunk.

Október 01-én vasárnap 17.00 órától kötetlen beszélgetés, találkozás Várszegi Asztrik főapát úrral a Boldogasszony Házban. Az esti 18.00 órás szentmise keretében, mint Pannonhalmi Egyházközség adunk hálát 27 évi főapáti szolgálatáért. A Cantáte kórus énekel.

Október 6-tól péntekenként 9.30 kezdéssel a Pannonhalmi Karitász szervezésében Várandós Kismama és Baba-mama torna a Boldogasszony Házban!

Október 7-én Nagymarosi találkozó. Mottó: „IMÁDSÁG: az EGYEDÜL-létből az EGYÜTT-létbe” A plébánia külön buszt nem indít, eljutás egyénileg szervezve. Részletes információ, program hátul a hirdető táblánál külön plakáton!

Október 08-án Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya ünnepe. A diákmisén Veres András püspök úr baráti látogatás keretében velünk ünnepel és vezeti liturgiát.

Október 13-án Nemzeti zarándoklatra utazunk Soroksárra

Október 14-én 16.00 órakor Várszegi Asztrik főapát úr diakónussá szenteli Szalai Zsoltot a Bazilikában. Szeretettel várjuk a Plébánia hívő közösségét is erre az ünnepi alkalomra!

A csíksomlyói Árvácskák köszönőlevélben fejezték ki hálájukat a pannonhalmi egyházközség szíves vendéglátásáért, az adományokért, s hogy családok fogadták be a gyermekeket. Köszönetet mondanak a pannonhalmi gyermekeknek, akik meglepetéssel készültek fogadásukra!

Elkészült a padlóburkolat: Templomunk kívül-belül 2017. márciusban

Ilyen a Templomunk kívül-belül 2016 novemberében.

Hirdetjük a MÉCS közösség tavaszi lelkigyakorlatait itt.

A találkozóról készült képösszeállítás megtekinthető itt: https://www.youtube.com/watch?v=9iIBbJPjKbw

2017. október hónap beosztása itt.