Advent 2. Vasárnapja

Ádventi melegedő” 10:30-tól 12:00-ig a templom bejárat előtti bástyánál.

18:00: esti szentmise a Cantate kórus szereplésével.

Szentmisék a héten:

Hétfő - szombat: reggel 5:50-kor rorate

Szombat: este 18:00 órakor

Vasárnap: reggel 8:00, 9:30, és  este 18:00 órakor

December 11. kedd Szent Mónika imaóra a templomban. Az Adventben keddenként a Rorate után kb. 6:30-tól.

December 15. szombat 15:00 KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban - vásárra készülődés.

December 16. Advent III. vasárnapján délelőtt (8:00-12:00) Karácsonyi vásár (KALÁSZ) a Boldogasszony Házban.

December 16. 15:30 A Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyi jótékonysági koncertje.

December 24-én ismét lesz Karácsonyi matiné a Boldogasszony Házban. 9:00-12:00-ig filmvetítéssel várjuk a gyerekeket, hogy a szülők könnyebben tudjanak készülődni. Bővebb információ személyesen Hunyady Istvántól. Jelentkezni a hirdetőtáblánál kihelyezett lapon!

A tavalyi év adventjéhez hasonlóan idén is szállást keres a Szent Család!

A Katolikus Karitász ANGYALBATYU néven ajándékgyűjtő akciót hirdet. Részletek itt.

JEGYES – KÉPZÉS

Megújítjuk a házasság előtti jegyes-képzést, hogy erre az életre-szóló elköteleződésre jobban segítsük a fiatalokat: 3 alkalommal az eskető atyával és 6 alkalommal egy erre felkészült házaspárral készülnek a fiatalok az esküvőjükre.

Ezért kérjük, hogy akik 2019-ben terveznek házasságot kötni, azok még idén jelentkezzenek a plébánián, hogy fél év legyen a felkészülésre.

Kérjük, ha ismerőseik körében hallanak esküvő tervezéséről, nekik is jelezzék ezt a felhívásunkat!

SZENTGYÓNÁS

Bátorítjuk a kedves híveket, hogy a szentmisék végén lehetőség van megszólítani az atyákat gyónási szándékukkal!

Szent Mónika imaóra

Hétfőnként 10.00 órakor a templomban. /Adventben keddenként a Rorate misék után kb. 06.30-tól/ info: Hunyady Bea mob.: 30/ 442 31 04

Játékos Néptánc foglalkozás gyermekeknek

Hétfőnként 17.30-19.00ig a Boldogasszony Házban info: Bálint Emese mob.: 20/579 17 57

Ringató foglalkozás kisgyermekeseknek

Keddenként 11.00-12.00-ig a Boldogasszony Házban. Info: Dolmányos Katalin Pannonhalmi Ringató

Bibliaolvasás

Minden hónap 1. és 3. keddjén este 20.30-tól a Boldogasszony Házban. Info: Ákos atya e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Gerinctorna, baba-mama torna

Csütörtökönként 17.30-18.20-ig a Boldogasszony Házban. Info: Rácz Gergelyné Rita mob.: 30/627 3398

KALÁSZ foglalkozás

Általában kéthetente (Adventben hetente), szombat délután 15.00-16.30-ig a Boldogasszony Házban. Info: Szücs Marika mob.: 30/853 0365

Info-kuckó számítógépes tanfolyam

Havonta, a hó utolsó szombatjának délutánján 16.00 órától a Boldogasszony Házban. Info: Hunyady István mob.: 30/202 56 73

A tömegtájékoztatás 52. világnapjára itt.

Az alábbi oldalról elérhetők az Érden, Teréz anya nővéreinél készült képek, amikor a Szent Erzsébet napon összegyűjtött tartósélelmiszer adományokat átadtuk.

A sportpálya világítására megítélt 250 ezer forintról szóló támogatói levél megtekinthető itt.

Az Amerikai Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciájának támogatásáról az értesítés megtekinthető itt. A levél magyar fordítása itt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásáról értesítés itt. A támogatás felhasználásáról (homlokzatfelújítás) tájékoztató itt.

Advent 1. Vasárnapja

15:00 Daloló Betlehem a templombástyánál.

Szentmisék a héten:

Hétfő - szombat: reggel 5:50-kor Rorate

Szombat: este 18:00 órakor

Vasárnap: reggel 8:00, 9:30, és  este 18:00 órakor

December 3. hétfő  10.00 órakor Szent Mónika imaóra a templomban.

December 4. kedd  20.30-tól Bibliaolvasás a Boldogasszony Házban.

December 6. csütörtök Szent Miklós püspök ünnepe. Első csütörtöki Szentségimádás 18-19 óráig, a családokért.

December 7-én első péntek, beteglátogatás kérésre.

December 8. szombat SZŰZ MÁRIA SZEPLŐTELEN FOGANTATÁSA

15:00 KALÁSZ foglalkozás a Boldogasszony Házban.  Betlehemes játékra próba + vásárra készülődés lesz.

December 9-én vasárnap, és 10-én hétfőn a tavalyi hagyományt folytatva a KALÁSZ-os gyermekek ismét mennek Kántálni.

Jövő héten Advent II. vasárnapja

„Ádventi melegedő” 10:30-tól 12:00-ig a templom bejárat előtti bástyánál. Kötetlen együttlét vadpörkölttel, forralt borral, rumos teával és süteményekkel. Gyűjtés a Boldogasszony Karitasz csoport jótékonysági céljaira. 18:00: esti szentmise a Cantate kórus szereplésével.

December 16. Advent III. vasárnapján délelőtt Karácsonyi vásár (KALÁSZ) a Boldogasszony Házban.
15:30 A Gyertyaláng kisegyüttes karácsonyi jótékonysági koncertje

A tavalyi év adventjéhez hasonlóan idén is szállást keres a Szent Család!

A Katolikus Karitász ANGYALBATYU néven ajándékgyűjtő akciót hirdet. Részletek itt. Riport Zagyva Richárddal, a Karitász országos igazgató helyettesével itt.

Ferenc pápa a szegények világnapjára írt levele itt olvasható.

Templomunk belső tere az elmúlt hónapok munkálatai során megszépült. Hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik szervezéssel, két kezük munkájával, anyagiakkal vagy bármilyen más módon hozzájárultak az építkezéshez. A további munkálatokhoz is kérjük híveink támogatását, akár fizikai munkával, akár anyagi vagy más segítséggel.  Számlaszámunk, adataink: Hivatalos adatok

A pannonhalmi híveknek kézbesített levél az év végi programról, egyházközségi hozzájárulásról itt olvasható.

Felnőtt Bibliaolvasást szervezünk Ákos atya vezetésével, úton levőknek, nyitott szívűeknek. Ezek az alkalmak egy-egy evangéliumi szakasz megbeszéléséből és átimádkozásából állnak.

Minden hónap első és harmadik keddjén a Boldogasszony Házban lesznek ezek az egyórás együttlétek, 20.30 órai kezdettel, hogy a kisgyermekes szülők is részt vehessenek.