Betegek világnapja

Február 17. hétfő este 18:00-kor Igeliturgia, melyet követően lelkipásztorainkért, a bencés szerzetesközösségért, valamint egyházközségünk folytonos megújulásáért imádkozunk.

Február 20. csütörtök: Szentségimádás a 18:00 órai szentmisét követően, 19:00-ig.

Február 23. vasárnap: Gyűjtés a katolikus iskolák javára.

Soltész Miklós államtitkár úr örömmel értesítette plébániánkat, hogy a „Pannonhalmától a Csibész Alapítványig” címmel beadott pályázatunkat 489.000 forinttal  támogatja az Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság.

Március 7-én (szombat) 15:30 „Szeplőtelen szívem diadalmaskodni fog!” c. fatimai Mária-jelenések történetét bemutató színielőadás a Kazinczy Ferenc Művelődési HázbanBővebb információ itt.

Balázsáldás a szentmiséken.

Február 10-16. Házasság hete rendezvénysorozat Győrben. Bővebb információ itt.

Február 11. kedd: Az esti szentmisét követően kb. 18:30-tól Bibliaóra Ákos atyával a Boldogasszony Házban.

Február 13. csütörtök: Szentségimádás a 18:00 órai szentmisét követően, 19:00-ig.

Február 15. szombat: 15:00 KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban.

Február 15. szombat: 16:30 GYŐR - Szent Imre templomban (9024 Győr, Szent lmre u. 35.) Dr. Csókay András missziós társa, Dr. Fodor Réka (AFRÉKA) afrikai missziós orvos előadása. A belépés ingyenes. Az előadás végén az Afréka-misszió számára gyűjtés lesz. Bővebb információ itt.

Február 16.  vasárnap: Betegek világnapja - A reggeli és esti szentmisék keretében a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása lesz.

Március 7-én, szombaton 15:30-kor „Szeplőtelen szívem diadalmaskodni fog!” c. fatimai Mária-jelenések történetét bemutató színielőadás a Kazinczy Ferenc Művelődési Házban. Bővebb információ a hirdetőtáblánál a plakáton.

2020. szeptember 13-20. között Magyarországon kerül megrendezésre az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. Ez a változatos, mély lelki élményt és kulturális programokat kínáló esemény közösségbe hívja Európa népeit és a különböző vallási felekezeteket.

Célunk, hogy a keresztény közösségek együtt tudják megélni a szentmisékben, a világ minden tájáról érkező előadók prezentációiban és tanúságtételeiben, hogy az Eucharisztia az egyház életének csúcsa és forrása.

Az esemény weboldala: https://www.iec2020.hu/

A Kongresszus tervezett programja itt.

Regisztráció és egyéni szállásfoglalás: https://www.iec2020.hu/hu/regisztracio

Önkéntes regisztráció: Örömmel várjuk 16 évesnél idősebb segítők jelentkezését: https://www.iec2020.hu/hu/onkentesseg

Február 4. kedd: +Vecsei Béla Bertalan temetése. 14:00 gyászmise, 15:00 temetés.

Február 5. szerda: +özv. Rabai Lászlóné, szül.: Kókai Mária Magdolna temetése. 14:15 gyászmise, 15:00 temetés.

Február 15. szombat: Varga Sándorné, szül. Szabó Edit temetése 15 órakor lesz a pannonhalmi temetőben. Engesztelő szentmise 14.15 órakor a kistemplomban.

Az előkerült 15. stáció, a feltámadás kép hátlapja alatt talált levél.

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

Február 3. hétfő: Szent Balázs vértanúpüspök ünnepén 18:00 Igeliturgia Balázsáldással

Február 4. kedd: Vecsei Béla Bertalan temetése. 14:00 gyászmise, 15:00 temetés.

Február 5. szerda: +özv. Rabai Lászlóné, szül.: Kókai Mária Magdolna temetése. 14:15 gyászmise, 15:00 temetés.

Február 6. Elsőcsütörtök: Szentségimádás a 18:00 órai szentmisét követően, 19:00-ig.

Február 7. Elsőpéntek: beteglátogatás kérésre. A NEK előkészület Nagykilenced 2. alkalma.

Február 9. vasárnap: Balázsáldás a szentmiséken.

Február 10-16. Házasság hete rendezvénysorozat Győrben. Bővebb információ itt.

Február 15. szombat: 15:00 KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban.

Február 15. szombat: 16:30 GYŐR - Szent Imre templomban (9024 Győr, Szent lmre u. 35.) Dr. Csókay András missziós társa Dr. Fodor Réka (AFRÉKA) afrikai missziós orvos előadása. A belépés ingyenes. Az előadás végén az Afréka-misszió számára gyűjtés lesz. Bővebb információ itt.

A Boldogasszony Ház  használati lehetősége Pál atyával történő egyeztetés alapján nyitva áll magánszemélyek, csoportok, közösségek számára  – figyelembe véve a foglalásokat.

A Boldogasszony Ház aktuális foglalási táblázata itt tekinthető meg. (A később jelzett programok csak a Ház bejárati ajtajára kifüggesztett táblázaton szerepelnek - tollal.)

A hétköznapi szentmisék este 18:00 órakor kezdődnek.

Hétfőnként este 18:00 órától Igeliturgia, melyet követően lelkipásztorainkért, a bencés szerzetesközösségért, valamint egyházközségünk folytonos megújulásáért imádkozunk.

Csütörtökönként a szentmise után félórás Szentségimádás 19:00-ig.

Január 28. kedd: az esti szentmise után 18:30-kor Ákos atyával Bibliaóra  a Boldogasszony Házban.

Január 29. szerda: a szentmise előtt 16:30-tól a Karitász önkénteseivel megbeszélést tartunk a Boldogasszony Házban.

Január 30. csütörtök: 9:30-tól a Baba-mama Klub keretében GYED-en lévő kismamáknak, anyukáknak és minden érdeklődőnek képzés, tanácsadás a Művelődési Házban. Téma: ADHD és Asperger – szindróma Előadó: Szántai-Kiss Mónika, a Gyermekjóléti Központ munkatársa. A programon való részvétel ingyenes, a Pannonhalmi Karitász EFOP pályázata keretében valósul meg.

Február 1. szombat: KALÁSZ program – gyertyagyújtás a Boldogasszony-kápolna kriptájában. Gyülekező: 15:00-kor a Boldogasszony Háznál.

Február 2. vasárnap: URUNK BEMUTATÁSÁnak ünnepe  (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

Február 15. szombat: KALÁSZ farsang a Boldogasszony Házban.

József atyára emlékezünk

Nyugodjon békében! Az Úr ölelje őt magához!

Templomunk belső tere az elmúlt hónapok munkálatai során megszépült. Hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik szervezéssel, két kezük munkájával, anyagiakkal vagy bármilyen más módon hozzájárultak az építkezéshez. A további munkálatokhoz is kérjük híveink támogatását, akár fizikai munkával, akár anyagi vagy más segítséggel.  Számlaszámunk, adataink: Hivatalos adatok